Блог Дядя Вова

27.08
17:58

Чебурашка

Чебурашка — маленька вигадана істота з гігантськими круглими вухами, великими добрими очима і коричневою шерстю. Персонаж книг Едуарда Успенського, екранізованих Романом Качановим. Нині відомий образ Чебурашки, створений художником-мультиплікатором Леонідом Шварцманом.

Сюжет і герої

Чебурашка, знайдений в коробці з апельсинами, привезеній в одне дуже велике місто, зустрічається з крокодилом Геною. Разом вони шукають друзів, в числі яких - лев Чандр і піонерка Галя, і допомагають іншим персонажам — людям і тваринам, що вміють говорити. Їм протидіють стара Шапокляк (ориг. "Старуха Шапокляк") та її ручний щурик Лариска (ориг. "Крыска Лариска").

Крокодил Гена

Крокодил Гена ходить на задніх лапах, носить костюм, капелюх і тростину, палить люльку і щодня навідується в зоопарк, де працює крокодилом (характерний приклад стриманого гумору Е.Успенського). Табличка над його місцем роботи свідчить: «Африканський крокодил Гена. Вік п'ятдесят років. Годувати і гладити дозволяється». У мультфільмі крокодила Гену озвучує Василь Ліванов. У свій день народження Гена співає пісеньку «Хай біжать незграбно…» (ориг. "Пусть бегут неуклюже…" Ця пісенька з тих пір часто виконується з приводу днів народження, переважно у Росії.

Стара Шапокляк

Стара Шапокляк, названа в честь старомодного головного убору, — головний антагоніст Чебурашки і Гени. Згідно книги, її основне заняття — «збирати зли», в мультфільмі її девіз виражений в пісеньці: «Хто людям допомагає — той витрачає час дарма (ха-ха). Хорошими справами прославитися не можна». Шапокляк при підтримці щурика Лариски в своєму рідікюлі влаштовує жорстокі розіграші над безневинними жителями міста. У міру знайомства з Геною і Чебурашкою Шапокляк поступово стає на шлях виправлення, зазвичай повертаючись до хуліганства на початку кожного наступного випуску мультфільму.

Книги
Повісті і п'єси про Чебурашку були написані Едуардом Успенським (п'єси — спільно з Романом Качановим):
«Крокодил Гена і його друзі» (1966) — повість;
«Чебурашка і його друзі» (1970) — п'єса;
«Відпустка крокодила Гени» (1974) — п'єса;
«Бізнес крокодила Гени» (1992) — повість.

Мультфільми
За мотивами книги створено чотири мультфільми:
«Крокодил Гена» (1969);
«Чебурашка» (1971);
«Шапокляк» (1974);
«Чебурашка йде в школу» (1983).


Комментарии:

28.08.2010 в 11:06
Klukva x10 @ Дядя Вова
Класс! )) Обожаю украинский.

29.08.2010 в 19:56
Prosto-Serega x0 @ Дядя Вова
Гена…на!)

07.11.2013 в 08:34
knopern x9 @ Дядя Вова
Не зитхай так безнадийно, скорбних уст не замикай - глянь на луг, не вся травиця ще потоптана у прах… (украинского шрифта у меня нет)…

Оставить комментарий

Вы не зарегистрированы, решите арифметическую задачу на картинке,
введите ответ прописью
(обновить картинку).


Дядя Вова x0На гербі зображено ведмедя. В одній руці у ведмідя молоток, а в другій - балалайка. Це символізує працелюбність і незакомплексованість тварюки.